איך בוחרים צלם לחתונה?

רובנו אנשים רגילים ואיננו רגילים לצוות צילום שמתעד אותנו במהלך היום, ביום החתונה זה קורה ! יעשו עלינו סרט שימחיש את האירוע ויעזור לנו להיזכר ברגעים היפים גם בעוד שנים רבות.

איך בוחרים את האיש שינציח את היום הגדול בחיינו ?פגישת היכרות – לאחר שקיבלתם המלצות וקבעתם פגישות, הדרך הטובה ביותר לבדוק אם אתם מתחברים אל הצלם היא להתארח אצלו בסטודיו ולצפות בעבודות שלו ולהתרשם ממנו אישית ובמקביל לקבל מושג על סגנונות הצילום והעריכה המאפיינים אותו.
הקשר בין הצלמים – צלמי הוידאו ממליצים לא להפריד את הוידאו מהסטילס. מבחינה מקצועית, הם מעדיפים לעבוד עם צלם סטילס שמכיר את דרך עבודתם ויודע היכן הם מתמקמים בעמדת צילום נוחה. אם שכרתם צלמי וידאו וסטילס בנפרד, דאגו לערוך ביניהם היכרות קצרה לפני האירוע כדי שיוכלו להיות מתואמים. להפרדה יש יתרון – אתם מוגבלים פחות, ולכל אחד מהתפקידים תוכלו לבחור בדיוק את הצלם שאתם רוצים.

צילומי הכנה – צלם הוידאו יכול לעבוד במקביל לצלם הסטילס מתחילת יום הצילומים – גם ההתארגנות שלכם (שיער,איפור וכו'…), וגם ההתארגנות במקום האירוע (עיצוב שולחנות,צילומי מנות), הם חומרים מתאימים לשילוב בסרט החתונה. אם מתוכננים הופעה, קליפ, סרט, נאום וכדומה במהלך האירוע, יש לעדכן את הצלם מראש ולסכם על דרך עריכתם בסרט.

הצלם והאורחים – הצלם צריך להיות גלוי לאורחים ולא לביים אותם, מוטב שישתלב איתם כאילו היה אורח בעצמו, יבלוט כמה שפחות וידאג שהאווירה תהיה נעימה.

מספר המצלמות – כמות המצלמות תלויה בכמות האורחים – עד 400 אורחים מספיקה מצלמת וידאו אחת. אם מתוכנן מופע של זמר או להקה, רצוי לצלם בשתי מצלמות וידאו.

עלויות – כדאי לבדוק את הצעת המחיר שקיבלתם, גם כשזו חבילה. מחיר החבילה עשוי להישמע זול יותר מאשר שכירת צלמים בנפרד, אולם לעתים, מתברר שיש תוספות שאינן כלולות בחבילה ועליהן נגבה תשלום נוסף. בדרך כלל, מדובר בדברים די בסיסיים שבלעדיהם מתקבלת חבילת צילום חסרה. לכן כדאי לצאת מנקודת הנחה שתצטרכו תוספות ורצוי לסכם את מחירן מראש.

אמון – בחרתם בצלם שאתם סומכים עליו, תנו לו לעבוד. אל תילחצו, תיהנו מהאירוע ואל תתערבו בעבודתו, כדי שהוא כבעל מקצוע יוכל להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן